Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci z afazją Zgromadzenia Sióstr Felicjanek

Przedszkole

Publiczne Przedszkole dla Dzieci z Afazją Zgromadzenia Sióstr Felicjanek istnieje od 2005 r. Priorytetem w naszej pracy jest rozwijanie i usprawnianie mowy naszych podopiecznych oraz wyrównywanie towarzyszących deficytów. Oprócz intensywnej terapii logopedycznej nasze przedszkolaki uczęszczają na zajęcia wychowawczo - dydaktyczne oraz terapeutyczne dostosowane do ich możliwości.
Każde dziecko jest traktowane indywidualnie i wyjątkowo. Dbamy o to, aby nasi wychowankowie czuli się w przedszkolu bezpiecznie i codziennie z uśmiechem pojawiali się na zajęciach.
Wkładamy wiele wysiłku aby z dnia na dzień każde dziecko odzyskiwało wiarę w swoje możliwości. Dostrzegamy i podkreślamy najdrobniejsze sukcesy naszych przedszkolaków.

W naszej pracy:
♦ tworzymy bezpieczną atmosferę, po to, aby nasi wychowankowie chcieli pokonywać swoje ograniczenia
♦ zapewniamy każdemy dziecku warunki do wszechstronnego rozwoju w sferze poznawczej, ruchowej i emocjonalno - społecznej
♦ motywujemy dzieci do pokonywania ograniczeń i trudności

Uczymy:
♦ wyrażania swoich myśli, uczuć i potrzeb
♦ zadawania pytań i odpowiadania na nie
♦ troszczenia się o siebie i innych
♦ tolerancji i cierpliwości dla siebie i innych

Lubimy z dziećmi:
♦ sięgać po mądre książki
♦ poznawać świat poprzez eksperymenty
♦ śpiewać, tańczyć i dobrze się bawić
♦ podróżować w ciekawe miejsca.

W naszej pracy dostosowujemy podstawę programową do potrzeb i możliwości naszych dzieci. Znacząco modyfikujemy przyjęty program. Bazujemy na autorskich kartach pracy. Uczymy nasze dzieci liter i cyfr bazując na skojarzeniach i sensorycznych doznaniach. Dla każdego dziecka zespół specjalistów tworzy Indywidualny Program Edukacyjno – Terapeutyczny.
Rodzice informowani są o postępach dzieci na organizowanych co dwa miesiące indywidualnych konsultacjach z terapeutami i nauczycielami.

Zajęcia odbywają się w godzinach od 8.30 do 13.00. Dzieci mają możliwość korzystania ze świetlicy czynnej od 6.30 do 16.30.

Nasza domowa kuchnia zapewnia dzieciom smaczne posiłki, które w razie występowania alergii pokarmowej są dostosowywane do indywidualnych potrzeb.
Posiadamy bardzo dobrze wyposażoną salę gimnastyczną, a duży ogród z kolorowym i bezpiecznym placem zabaw sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Dysponujemy również salą doświadczeń świata, która jest miejscem zabawy: rekreacyjnej i wielozmysłowej, zapewnia stymulację i odprężenie za pomocą dotyku, dźwięku, koloru i światła.

Organizujemy uroczystości i rodzinne imprezy na których wychowankowie mogą pochwalić się wszystkimi umiejętnościami i talentami.

Jesteśmy zgranym zespołem, który na co dzień wkłada dużo wysiłku aby nasze przedszkolaki czyniły postępy. Staramy się, aby dzieci z przyjemnością codziennie do nas wracały. Widząc radość jaką sprawia im uczestniczenie w naszych zajęciach, mamy motywację do tego, by szukać nowych sposobów wspierania ich w pokonywaniu ograniczeń i stwarzaniu im warunków do wszechstronnego rozwoju. .WYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

KLASAPODRĘCZNIKAUTORWYDAWNICTWO
Klasa "0" p. Agnieszka Czapko"Trampolina do szkoły"B. Kozyra, M. A. ZbąskaPWN Warszawa 2017
Klasa "0" p. Dorota Garnek"Trampolina Zanim zostaniesz uczniem"A. Głuszniewska, E. GrzeszczakWSz PWN Warszawa 2016
Religia klasy "0" gr. p. Agnieszki Czapko"Kocham dobrego Boga"pod red. E. Osewskiej i ks. J. StaliJedność Kielce 2017
Religia klasy "0" gr. p. Doroty Garnek"Jesteśmy dziećmi Boga"I. Czarnecka, T. Czarnecka, ks. Wł. Kubik SJWAM Księża Jezuici Kraków2017


WYKAZ PROGRAMÓW NAUCZANIA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

KLASAPROGRAM NAUCZANIANUMER DOPUSZCZENIA
Klasa "0" p. Agnieszka Czapko Roczne przygotowanie przedszkolne "Trampolina do szkoły"ISBN 9788326224867
Klasa "0" p. Dorota Garnek Roczne przygotowanie przedszkolne "Trampolina Zanim zostaniesz uczniem"ISBN 9788326225664
Religia klasy "0"Program nauczania religii rzymskokatolickiej "Kocham dobrego Boga"ISBN 9788374423496
Religia klasy "0"Program nauczania religii rzymskokatolickiej "Jesteśmy dziećmi Boga"AZOO1/10